NASZA IDEA

MUZYKA

Każdy człowiek rodzi się z określonym poziomem uzdolnień muzycznych. Poziom ten, podobnie jak w przypadku wielu innych cech jest bardzo różny. Wrażliwość muzyczna jest natomiast rzeczą nabytą, której możemy się nauczyć, dzięki oddziaływaniu odpowiednich bodźców.

Nawet u osób z niskimi predyspozycjami muzycznymi można zatem wykształcić słuch muzyczny.

Dla kształtowania wrażliwości muzycznej, podobnie jak w wielu innym kwestiach bardzo duże znaczenie mają pierwsze lata życia. To wtedy uczymy się najwięcej, a wiedza, którą przekazujemy dziecku wraz z zabawą jest przyswajana w sposób najbardziej naturalny.

Warto dodać, że wrażliwość muzyczna to nie tylko słuch, wpływa ona również w późniejszych latach życia dziecka na łatwość w nauce czytania czy liczenia.

ZABAWA

Maluszki są w stanie skupić uwagę jedynie przez 15 minut, a nauka odbywa się u nich zawsze poprzez zabawę, dlatego też w naszym żłobku wszystkie zajęcia są prowadzone w luźnej atmosferze oraz podyktowane potrzebami oraz możliwościami dzieci.

Oprócz zajęć związanych z muzyką proponujemy również inne – plastykę, gimnastykę, a także zabawy swobodne, które często są niedoceniane, a pozwalają na rozwój kreatywności dzieci, twórczego myślenia, a także utrwalają w pamięci maluchów zasady panujące w żłobku, w tym dotyczące współpracy z innymi dziećmi.

Bardzo ważną częścią dnia jest także czas spędzany na świeżym powietrzu. Dlatego też posiadamy własny plac zabaw z zabawkami dostosowanymi dla dzieci w wieku 1-3 lata i korzystamy z niego codziennie, jeśli tylko pogoda na to pozwala.

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Bardzo ważne jest dla nas, aby maluszki czuły się w naszym żłobku dobrze.

Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby miejsce to było przytulne, zbliżone do warunków domowych, a dzieci czuły się w nim swobodnie. Kładziemy duży nacisk na odpowiednią adaptację maluszków, gdyż wiemy, że dopiero, gdy dziecko czuje się bezpiecznie jest w stanie w pełni rozwijać swoje możliwości.

Wiemy też, że każde dziecko jest inne, dlatego każdego maluszka traktujemy indywidualnie i dajemy mu tyle uwagi, bliskości i troski, ile potrzebuje.